Wielkanocne spotkanie dla Uchodźców

W niedzielę 24 kwietnia o godz. 17:00 w Kompleksie Ostoya w Jasionce odbędzie się Wielkanocne Spotkanie dla Uchodźców. Spotkanie jest organizowane z myślą o osobach z Ukrainy, przebywających m.in. w Interwencyjnym Punkcie Noclegowym w Full Market.
– Organizujemy to spotkanie z myślą o wszystkich, którzy chcą w tym dniu zjednoczyć się ze swoimi rodakami i wspólnie spędzić Święto Wielkiej Nocy. Zależy nam, aby w miarę naszych możliwości stworzyć naszym gościom przestrzeń do przeżywania tego czasu w poczuciu wspólnotowości i spokoju – zwraca uwagę Stanisław Mazur, Prezes Centrum Medycznego MEDYK.
W planach spotkania oprócz tradycji świątecznych są m.in. występ zespołu ze Lwowa oraz wspólne muzykowanie, poczęstunek z tradycyjnym żurkiem i dania z grilla. Dla dzieci przewidziano natomiast zabawy z wielkanocnym króliczkiem. Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni m.in. Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek, Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, Wójt gminy Trzebownisko Lesław Kuźniar, JE Prawosławny Arcybiskup Przemyski i Gorlicki, Piotr Martyniuk, JE Ksiądz Biskup Jan Wątroba, Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. dr Piotr Potyrała, Konsul Honorowy Ukrainy oraz dowódca żołnierzy amerykańskich stacjonujących w G2A Arena. Inicjatorem wydarzenia jest Fundacja Medyk dla Zdrowia wraz z Centrum Medycznym MEDYK oraz Centrum Wystawienniczo-Kongresowe G2A Arena.
Osoby chcące wziąć udział w spotkaniu prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej na Facebooku.
Skip to content