O Nas

Fundacja Medyk dla Zdrowia powstała w 2016 roku z inicjatywy Centrum Medycznego MEDYK.

Celem Fundacji jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca miedzy innymi aktywnej promocji działań profilaktycznych na rzecz prewencji, poprawy stanu zdrowia i zdrowego trybu życia, realizowania akcji prozdrowotnych, badań przesiewowych oraz działań pomocowych dla osób / instytucji wymagających wsparcia w zakresie ochrony zdrowia.

Najbardziej rozpoznawalny jest programu STOP Cukrzycy organizowany od lat na Podkarpaciu podczas którego organizowane są darmowe badania profilaktyczne w kierunku zachorowania na cukrzycę, szkolenia dla pacjentów z cukrzycą oraz szkolenia dla pacjentów chorobami metabolicznymi na terenie całego Podkarpacia. Dzień Serca, kampania #DajemySerce to mocno rozpoznawalne kapanie, wydarzenia, których celem jest szerzenie wiedzy dotyczącej profilaktyki chorób układu krążenia, umiejętności udzielania pierwszej pomocy, obsługi AED oraz szerzenia sieci defibrylatorów na terenie miasta Rzeszów i całego Podkarpacia.

Aktywnie działamy również na rzecz osób starszych potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Jesteśmy ludźmi dla ludzi. Zajmujemy się wsparciem osób potrzebujących pomocy oraz ich bliskich. Aktywnie działamy i stale szukamy nowych rozwiązań. Wiemy, że każdy z nas może potrzebować pomocy, dlatego jesteśmy blisko tych, którzy w danym momencie potrzebują wsparcia.

Obecnie prowadzimy dzienny oraz dwa całodobowe domy opieki dla osób starszych, które utworzone zostały w ramach projektów Unii Europejskiej:  „Bez barier” ; „Utworzenie Całodobowego Domu Opieki w Dębicy”; „Utworzenie Całodobowego Domu Opieki w Mielcu”.

Od czasu rozpoczęcia  sytuacji kryzysowej związanej z prowadzonymi na terenie Ukrainy działaniami zbrojnymi, Fundacja zaangażowała się w organizację i zarządzanie w utworzonym przez Centrum Medyczne Medyk w Full Market w Rzeszowie punkcie pomocy nowo przybywającym uchodźcom wojennym, uchodźcy mogą w nim uzyskać schronienie, wyżywienie oraz opiekę medyczną. Fundacja prowadzi również przedszkole dla dzieci z Ukrainy w którym wykwalifikowana kadra pomaga dzieciom w przystosowaniu się do nowych warunków. Ponadto realizujemy zbiórki darów na pomoc Ukrainie.

W ramach Fundacji prowadzone jest także Centrum Diagnozy i Psychoterapii POMOC.